از همکاری ایران برای بازسازی و اتصال خطوط ریلی پاکستان استقبال می کنیم

به گزارش کتاب الکترونیک، وزیر راه آهن پاکستان خاطرنشان کرد ایران برای بازسازی خطوط ریلی این کشور اعلام آمادگی نموده که از این موضوع استقبال می کنیم.

از همکاری ایران برای بازسازی و اتصال خطوط ریلی پاکستان استقبال می کنیم

به گزارش خبرنگار کتاب الکترونیک در اسلام آباد، شیخ رشید احمد وزیر راه آهن پاکستان گفت: ایران برای بازسازی خطوط ریلی این کشور اعلام آمادگی نموده که از این موضوع استقبال می کنیم.

وی بعد از بازگشت از ایران در گفت و گو با کتاب الکترونیک گفت: همکاری با تهران دوران طلایی راه آهن پاکستان را رقم خواهد زد.

شیخ رشید احمد گفت: درباره همکاری با ایران و ترکیه برای گسترش خطوط آهن داخل کشور،بازسازی همچنین وصل شدن به کشورهای مختلف از جمله کشورهای آسیای مرکزی با نخست وزیر رایزنی نموده ایم.

وی اضافه نمود: عمران خان به زودی سرویس قطار جناح اکسپرس را افتتاح می نماید.

وزیر راه آهن پاکستان از کلید خوردن پروژه های مشترک راه آهن با ایران بعد از موافقت عمران خان نخست وزیر این کشور اطلاع داد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ایران نیز تقویت اتصالات ریلی بین ایران و پاکستان را مهم ترین احتیاج کشور پاکستان دانسته و گفته بود: قطعا مناقصات برگزار شده از سوی پاکستان یاری شایانی به برنامه ریزی های ما در جهت برقراری اتصالات ریلی و تبادلات تجاری خواهد داشت.

اسلامی در خاتمه گفت: ایران این آمادگی را دارد در شرایط فعلی نیز قطارهای مسافری را برای زائرین پاکستانی به سمت مشهد و همچنین کربلا تا کرمانشاه فراهم کند.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "از همکاری ایران برای بازسازی و اتصال خطوط ریلی پاکستان استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از همکاری ایران برای بازسازی و اتصال خطوط ریلی پاکستان استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید