ترامپ در صورت استیضاح چه مزایایی را از دست خواهد داد؟

به گزارش کتاب الکترونیک، اشپیگل آلمان به آنالیز مزایایی پرداخته است که در صورت تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس سنا او از آنها محروم خواهد شد.

ترامپ در صورت استیضاح چه مزایایی را از دست خواهد داد؟

به نقل از اشپیگل آلمان، نه روز قبل از ادای سوگند جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا، دمکرات ها فرایند استیضاح دونالد ترامپ را شروع نموده اند. ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا خواهد بود که دو بار استیضاح شده است.

آیا این استیضاح در آستانه انتها دوره ریاست جمهوری وی ارزش و نتیجه ای دارد؟

مهمترین نکته این است که ترامپ از تصدی مقامات دولتی در آینده منع خواهد شد، مانند شرکت مجدد او در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024. به همین علت، این استیضاح چیزی فراتر از یک عمل نمادین است.

در صورت پیروز بودن استیضاح، او مجبور است از مزایای زیر بر اساس قانون رئیس جمهور سابق صرف نظر کند: اول، مستمری مادام العمری در حدود 219000 دلار در سال؛ دوم، حقوق مخصوص سفر به میزان یک میلیون دلار در سال؛ سوم، هزینه حفظ دفتر و استخدام کارمندان در حدود 96000 دلار در سال؛ چهارم، حق درمان در بیمارستان نظامی و بیمه درمانی مادام العمر؛ پنجم، هزینه های حفاظت فیزیکی وی توسط سرویس مخفی که دولت متقبل می گردد.

در هر صورت، وی با ترک دفتر رئیس جمهوری مصونیت خود را نیز از دست می دهد و سپس او را می توان به خاطر نقش خود در حمله به کنگره تحت پیگرد قانونی قرار داد.، باشگاه کتاب الکترونیک

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ در صورت استیضاح چه مزایایی را از دست خواهد داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در صورت استیضاح چه مزایایی را از دست خواهد داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید