تکواندو گرندپری رم، حذف احمدی با شکست مقابل دائی هون لی و صعود حسینی و مردانی به یک چهارم نهایی

به گزارش کتاب الکترونیک، نخستین روز مسابقات گرندپری رم با حذف سروش احمدی و صعود میرهاشم حسینی و سجاد مردانی به مرحله یک چهارم نهایی شروع شد.

تکواندو گرندپری رم، حذف احمدی با شکست مقابل دائی هون لی و صعود حسینی و مردانی به یک چهارم نهایی

به گزارش خبرنگار ورزشی کتاب الکترونیک، مرحله نخست مسابقات گرندپری در سال 2019 از امروز (آدینه - 17 خردادماه) با حضور 32 تکواندوکار برتر دنیا (255 نفر از 53 کشور) در هر 4 وزن المپیکی مردان و زنان در سالن فورو ایتالیکو رم شروع شد و سروش احمدی با شکست در دور دوم از ادامه مسابقات بازماند و میرهاشم حسینی و سجاد مردانی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند.

بر اساس برنامه اعلامی امروز و در روز نخست این رقابت ها مبارزات اوزان 68- و 80+ کیلوگرم انجام خواهد شد که میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن 68- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم به عنوان نخستین نمایندگان ایران به روی شیاپ چانگ رفتند.

سروش احمدی نماینده وزن دومی تکواندو کشورمان در گام نخست سرمت تساکوئف از روسیه قهرمان اروپا 2018 را 11 بر 9 شکست داد اما در ادامه برابر دای هون لی هوگوپوش نامدار کره ای نایب قهرمان المپیک 2012 و برنز المپیک 2016، طلای قهرمانی دنیا 2011، 2013 و 2017، نقره دنیای 2019 و ... در دیداری نزدیک نتیجه را 11 بر 7 واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.

اما در همین وزن میرهاشم حسینی در دور نخست با نتیجه 28 بر 5 از سد سوهون کیم از کره جنوبی گذشت. حسینی در مرحله یک هشتم نهایی نیز مقابل ادیوال پونتس از برزیل پیروز شد.

حسینی در مرحله یک چهارم نهایی تا ساعاتی دیگر به مصاف لوره برسیس، قهرمان اروپا در سال 2018 از کرواسی خواهد رفت.

همچنین در رقابتهای 80+ کیلوگرم، سجاد مردانی ابتدا با نتیجه 11 بر 3 از سد رامین عزیزوف از آذربایجان گذشت. مردانی در مرحله یک هشتم نهایی نیز مقابل جانات هیلی از آمریکا از 13 بر 9 به فزونی دست یافت.

کاپیتان تیم ملی کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ودران گولس از کرواسی خواهد رفت.

راهنمایی این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی است.

لازم به ذکر است؛ این رقابت ها G4 می باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.4 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه نقدی تعلق می گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تکواندو گرندپری رم، حذف احمدی با شکست مقابل دائی هون لی و صعود حسینی و مردانی به یک چهارم نهایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندو گرندپری رم، حذف احمدی با شکست مقابل دائی هون لی و صعود حسینی و مردانی به یک چهارم نهایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید