فروش آلبوم موسیقی لری درآمدزاست

به گزارش کتاب الکترونیک، رییس انجمن موسیقی لرستان در گفت وگویی درباره پتانسیل های موسیقی لرستان صحبت کرد و فراوری ساز کمانچه را از مهم ترین پتانسیل های موسیقی در استان لرستان برشمرد.

فروش آلبوم موسیقی لری درآمدزاست

امین عباسیان ـ رئیس انجمن موسیقی لرستان ـ در گفت وگو با کتاب الکترونیک درباره پتانسیل های موسیقی این استان اعلام کرد: فراوری و ساخت ساز به خصوص کمانچه از مهم ترین پتانسیل های موسیقی در لرستان است. امروزه به طور تقریبی 80 درصد کمانچه ایران در لرستان فراوری می گردد. همچنین فراوری و فروش آلبوم های لری از دیگر ظرفیت های موسیقی لرستان است، چراکه علی رغم رعایت نشدن قانون حق امتیاز، یکی از پردرآمدترین مشاغل است.

رئیس انجمن موسیقی لرستان ادامه داد: فروش آلبوم موسیقی لری در لرستان در ایام نوروز به حد اعلای خود می رسد تا آنجا که فروش سی دی اورجینال و کپی شده در 15 روز اول فروردین بین 15 تا 20 هزار تومان است.

او اجرای کنسرت ها و کلاس های موسیقی در این استان را از دیگر پتانسیل های موسیقی لرستان برشمرد و گفت: سالانه به صورت میانگین 50 کنسرت موسیقی لری در استان و سایر شهرهای کشور برگزار می گردد که اگر حداقل مبلغ را در نظر بگیریم هر کنسرت 10 میلیون درآمد دارد. همچنین با توجه به گرایش خانواده ها به آموزش موسیقی برای فرزندانشان قریب به 2000 هنرجوی موسیقی در استان داریم که اگر میانگین هزینه کلاس هر نفر به طور ماهیانه 70 هزار تومان باشد 1.4 میلیارد تومان درآمد این کلاس هاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فروش آلبوم موسیقی لری درآمدزاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش آلبوم موسیقی لری درآمدزاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید