مذاکره هیوندای با اپل برای فراوری خودرو

به گزارش کتاب الکترونیک، این تحول می تواند به منزله چالشی برای تسلا باشد که ایلان ماسک، مدیر آن، گفته است که در سال 2017، فروش تسلا به اپل را به یک دهم از ارزش کنونی آن در نظر گرفته بود.

مذاکره هیوندای با اپل برای فراوری خودرو

در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر آن که اپل در حال فراوری یک اتومبیل خودران است، هیوندای تایید کرد که درباره فراوری یک اتومبیل برقی، با این غول نرم افزار در حال مذاکره است.

یک نماینده شرکت هیوندای موتور به شبکه خبری سی ان بی سی گفت: ما در جریان هستیم که اپل در حال مذاکره با شماری از شرکت های اتومبیل سازی، از جمله هیوندای موتور است. از آنجا که مذاکرات هنوز در مراحل اولیه است، هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

این خبر به دنبال گزارشی در روزنامه مالی کره منتشر شد، مبنی بر این که اپل برای پیشنهاد یک قرارداد به شرکت هیوندای که هم اتومبیل برقی و هم باتری های قابل شارژ مجدد فراوری می نماید، رجوع نموده است. ادعا می گردد که پروژه تیتان اپل، نام رمز فراوری اتومبیل این شرکت، باتری ای را فراوری خواهد نمود که به شکل بنیادی هزینه را کاهش دهد و در عین حال، برد خودرو را افزایش دهد.

گزارش های قبلی گفته اند که این شرکت از طراحی یک باتری مونوسل که اجازه می دهد مواد فعال بیشتری در آن موجود باشند، استفاده خواهد نمود و بنابراین، به اتومبیل اجازه می دهد که با یک بار شارژ مسافت بیشتری را بپیماید. یک کارمند سابق پروژه تیتان گفت: اگر یک شرکت در کره زمین باشد که منابع این کار را داشته باشد، احتمالا اپل است. اما در عین حال، این یک گوشی موبایل نیست.

احتمال می رود که فراوری اتومبیل برقی اپل در سال 2024 شروع گردد، اما اثرات همه گیری ویروس کرونا ممکن است آن را تا سال 2025 به تعویق اندازد. این تحول می تواند به منزله چالشی برای تسلا باشد که ایلان ماسک، مدیر آن، گفته است که در سال 2017، فروش تسلا به اپل را به یک دهم از ارزش کنونی آن در نظر گرفته بود.

ماسک اخیرا با پیشی دریافت از جف بزوس، به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "مذاکره هیوندای با اپل برای فراوری خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره هیوندای با اپل برای فراوری خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید