چگونه عکس ها و ویدئوهای خصوصی مان را در آیفون و آیپد پنهان کنیم؟

به گزارش کتاب الکترونیک، با مخفی کردن عکس های شخصی، خصوصی و حساس خود روی گوشی تلفن همراه می توانیم بهتر از حریم خصوصی مان محافظت کنیم.

چگونه عکس ها و ویدئوهای خصوصی مان را در آیفون و آیپد پنهان کنیم؟

اصلا پذیرفته نیست هر فردی بتواند به آسانی وارد گالری و تصاویر شخصی ما گردد و آن ها را ببیند یا بدتر، بدزدد و برای دیگران بفرستد. حتی اگر گوشی ما به سرقت برود؛ باز هم باید دسترسی به تصاویر خصوصی ما امکان پذیر نباشد.

همواره پای یک غریبه در میان نیست. بعضی اوقات آیپد خود را به بچه ها می دهید تا بازی نمایند ولی نباید در عکس های خصوصی شما گشت وگذار نمایند. گاهی اوقات مجبور هستید آیفون خود را به همکار یا دوستی بدهید تا از شما عکس بگیرد یا برنامه ای روی آن نصب و پیکربندی کند.

اگر اشکالی برای آیفون و آیپد شما رخ دهد؛ ناچار هستید مدام به دیگران نشان بدهید و حتی به تعمیرگاه ببرید و دست دیگران بسپرید.

در دستگاه های مبتنی بر iOS با چند گام ساده می توان عکس های خصوصی را از دید عموم پنهان کرد و یک لایه امنیتی محافظتی دیگر روی آن ها قرار داد.

اپلیکیشن Apple Photos دارای یک ویژگی درونی Hide است که به طور ساده ای، روی آیفون و آیپد سریعا تنظیم شده و می تواند عکس های شما را مخفی کند. حتی باید بدانید که در این دستگاه ها می گردد برنامه ها را هم مخفی کرد.

مراحل مخفی کردن عکس ها در آیفون و آیپد

1- اپلیکیشن Photos را روی دستگاه آیفون یا آیپد خود پیدا و با زدن روی آن باز کنید.

2- وارد بخش Photo Library این برنامه شوید. برای این کار می توانید روی آخرین عکس های گرفته شده خود در پایین سمت چپ برنامه ضربه بزنید. آغاز به جست وجو برای عکس هایی کنید که باید مخفی شوند. وقتی همه عکس ها را پیدا کردید؛ اگر یک عکس است روی آن ضربه بزنید تا انتخاب گردد و اگر چندین عکس است؛ همگی را انتخاب کنید.

یک نکته مهم را در نظر بگیرید. اگر آیفون شما فضای ذخیره سازی کمی دارد؛ بهتر است پیش از آغاز کار کمی فضا خالی کنید.

3- حالا، روی گزینه Option برای اشتراک گذاری عکس یا عکس هایی که باید مخفی شوند؛ بزنید تا منویی روی صفحه باز گردد. گزینه Option همان مستطیل فلش مانند بالای صفحه است. در ادامه، باید گزینه Hide را از منوی انتخاب کنید.

اگر گزینه Hide را در منوی Option نمی بینید؛ با سفارشی سازی این منو می توانید گزینه مخفی کردن عکس ها و ویدیوها را به آن اضافه کنید. برای این کار منو را به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه Edit Actions برسید. روی آن ضربه بزنید و گزینه Hide را اضافه کنید.

4- تایید کنید می خواهید عکس ها یا ویدیوهای انتخاب شده را مخفی کنید. پس از آن به پوشه تازه ساخته شده Hidden منتقل می شوند و دیگر در بخش گالری و اصلی برنامه Photos دیده نخواهند شد.

5- در یک گام جلوتر، اگر می خواهید روی عکس ها و ویدیوهای مخفی خود رمزعبور بگذارید؛ باید از اپلیکیشن Notes روی آیفون و آیپد بهره ببرید.

دوباره به بخش Photo Library برگردید و عکس ها و ویدیوهایی که می خواهید رمزعبور داشته باشند را انتخاب کنید. روی گزینه اشتراک گذاری عکس ها بزنید و گزینه Notes را لمس کنید. روی New Note بزنید و پوشه ای بسازید تا عکس ها و ویدیوها روی آن ذخیره شوند. گزینه Save را بزنید تا به این پوشه در برنامه Notes منتقل شوند.

منبع

منبع: یک پزشک

به "چگونه عکس ها و ویدئوهای خصوصی مان را در آیفون و آیپد پنهان کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه عکس ها و ویدئوهای خصوصی مان را در آیفون و آیپد پنهان کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید