فرهنگ و هنر

تقویم کاری موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی در نوروز 98 ابلاغ شد

در نامه ای از سوی مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تقویم کاری موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این سازمان در نوروز 98 ابلاغ شد.

30 خرداد 1398

فلسفه طراحی مرحله چهارمقطعی در Super Mario 3D World ، جعبه ابزار بازی سازان (6)

امروز می خواهم راجع به دنیای سه بعدی سوپر ماریو (Super Mario 3D World) صحبت کنم، بازی ای که از ایده های بکر لبریز شده است. بیایید نگاهی به تعدادی از آن ها بیندازیم:

6 فروردین 1398

مرجانه گلچین ، دلم می خواهد حال مردم خوب گردد

مرجانه گلچین که در سریال نوروزی زوج یا فرد بازی دارد، معتقد است که باید آنچه در اجتماع وجود دارد در تلویزیون نمایش داده گردد؛ زیرا دوگانگی اجتماع و تصویر بین مردم فاصله می اندازد.

26 اسفند 1397

زیویه و کرفتو شناسنامه تاریخی کردستان هستند

مدیر پایگاه ملی زیویه و کرفتو با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی محوطه های غار کرفتو و قلعه زیویه، گفت: مجموعه کرفتو و زیویه به عنوان دو مجموعه ارزشمند تاریخی در کردستان نیازمند نگاه ویژه مدیران استان است.

20 اسفند 1397

آمدن ضیایی به فدراسیون اشتباه بود اما ماندنش به نفع والیبال است

بهنام محمودی در مصاحبه با خبرنگاران، درباره کسب نتایج تیم ملی والیبال در رقابتهای قهرمانی جهان گفت: اگر بخواهیم از منظر کارشناسی و به دور از احساسات صندلی واقعی والیبال را بسنجیم، باید بگویم که صندلی واقعی ایران در حال حاضر کسب عنوان 7-10 جهان است. گاهی...

5 بهمن 1397

از پیکسل 3 تا وان پلاس 6T؛ با پرچمدارانی که مهرماه معرفی می شوند آشنا شوید

تقریبا در هر ماهی از سال، چند گوشی هوشمند جدید معرفی می شوند اما گویا ماه اکتبر از این بابت خیلی خاص تر خواهد بود. نه تنها شش گوشی پرچمدار اندرویدی در این ماه معرفی می شوند بلکه تعدادی از این گوشی ها، مهم ترین محصولاتی هستند که هرساله عرضه می شوند.

23 دی 1397

اعلام آخرین مهلت دریافت آثار و متون جشنواره تئاتر مقاومت

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر مقاومت، ستاد برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت 27 شهریور ماه 1397 را آخرین مهلت دریافت آثار نمایشی جشنواره تئاتر مقاومت برای بازبینی بیان کرد.

11 دی 1397

نگرانی تهیه کنندگان سینما از افزایش صدور مجوز فراوری در شبکه خانگی

به گزارش خبرنگاران به نقل از دبیرخانه انجمن شرکت ها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران، مرتضی شایسته سخنگوی انجمن شرکت ها و تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران گفت: هیات مدیره انجمن در آخرین نشست خود که با حضور همه اعضا تشکیل شد، نسبت به صدور مجوز ساخت 9 سریال...

10 دی 1397

طوفان شکسپیر در سینما، کارگردان تعیین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکرین دیلی، تهیه نمایندگان پروژه ساخت فیلمی بر اساس نمایشنامه شکسپیر به همراه رابین سوویکورد در حال توسعه فیلمنامه هستند و قصد دارند که فیلم را در سال 2019 فراوری نمایند.

2 آذر 1397

کتاب صوتی قصه های مجید رونمایی می گردد

به گزارش خبرنگاران، آیین رونمایی از کتاب صوتی قصه های مجید روز جمعه 16 شهریور ماه 1397 برگزار خواهد شد.

23 آبان 1397

طراح پوستر بربادرفته و کازابلانکا درگذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رسانه های ایتالیایی، سیلوانو کامپه جی نقاش و طراح پوستر هالیوود و یکی از مهم ترین هنرمندان گرافیک در تاریخ سینمای آمریکا در سن 95 سالگی در شهر فلورانس درگذشت.

17 آبان 1397

نیشابور، دارنده رتبه دوم استانی در شمار بازدید از اماکن تاریخی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور با اشاره به پتانسیل های موجود در این شهرستان گفت: نیشابور، در بازدید از اماکن تاریخی رتبه دوم استان را داراست و به عنوان منطقه نمونه بین المللی انتخاب گردیده است، ماندگاری مسافر پیش از این به علت...

18 مهر 1397

تبریز در زمینه های فرهنگی و هنری جزو شهرهای سرآمد کشور است

به گزارش خبرنگاران، رحیم شهرتی فر قبل از ظهر دوشنبه در بیست و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: یکی از مصادیق شهره بودن شهر تبریز، پتانسیل ویژه آن در زمینه فرهنگ و هنر است، تبریز اولین پایتخت تشیع در ایران اسلامی است.

11 شهریور 1397